Portálhírek

Felhívás próba nyelvvizsga jelentkezésre

Felhívás próba nyelvvizsga jelentkezésre

Hegedüs Helén (Moodle rendszergazdai) írta időpontban
Válaszok szám: 0

Tisztelt Diákunk, 

Tájékoztatni szeretném, hogy a szakmai idegen nyelv színvonalának további növelése érdekében iskolánk az ELTE Origó nyelviskolával partnerségben ebben a tanévben is szervez próba nyelvvizsgát.
A partnerségi megállapodás részeként október 21-én iskolánk angol próba vizsgát szervez.
A próba vizsga minden tekintetben (pl. típusfeladatok, időtartam, javítási szempontok) megfelel egy államilag elismert középfokú nyelvvizsga szervezési követelményeinek.    

A próba vizsga lehetőségének biztosításával célunk, hogy tanulóink teszt körülmények között és így a vizsgadíj elvesztésének kockázata nélkül mérhessék fel tudásukat, szerezzenek ezirányú tapasztalatot és kapjanak valós visszajelzést a nyelvi szintre vonatkozóan. A próbavizsgán a teljes írásbeli vizsga (olvasáskészség, íráskészség), és a szóbeli vizsga beszédértés része próbálható ki.   

A próba vizsgára történő jelentkezés önkéntes és előzetes feltételhez nem kötött, azonban a teszt vizsgát sikeresen teljesítő tanulók hármas súlyszorzójú jelest kapnak szakmai idegen nyelvből.
A lehetőség ingyenes, ugyanakkor azon tanulóink jelentkezését várjuk, akik önértékelésük szerint ’intermediate / upper-intermediate / advanced’ szint közelében vannak és eséllyel teljesíthetnek egy ilyen megmérettetést.  

A próbavizsgára iskolánkban, tanórai időben kerül sor előreláthatóan október 21-én 9:00 órától. A próbavizsgáig rendelkezésre álló időtartam alatt a tanórákon nyelvtanáraink vizsgatesztek gyakorlásának lehetőségét biztosításával segítik a felkészülést. 
A kiértékelést az ELTE Origó nyelviskola és iskolánk nyelvtanárai végzik a nyelvvizsga szabályai szerint.

A próbavizsgán nyomtatott szótár használata engedélyezett. Kérjük, hozzanak magukkal sajátot, mert az iskola csak korlátozott számban tud szótárt biztosítani.
A pontos időpontról és a terembeosztásról a jelentkezések számának függvényében küldünk visszajelzést.  

Jelentkezési határidő: 2024. október 16.

1. lépés: jelentkezés leadása: https://etananyag.szamalk-szalezi.hu/mod/choice/view.php?id=26061
2. lépés:  a jelentkezést követően újabb visszajelzést kérünk majd a B2 középfokú vagy C1 felsőfokú próba nyelvvizsgára: https://etananyag.szamalk-szalezi.hu/mod/choice/view.php?id=26071

Amennyiben a fentiekkel kapcsolatosan bármilyen kérdés felmerül, nyelvtanáraink készséggel állnak rendelkezésre. 

Üdvözlettel 

Halász József 
igazgató

Tel: +36 1 203 0304/6130 mellék
Mobil: +36 30 740 87 4
www.szamalk-szalezi.hu